مزایا و معایب اکستنشن را بدانید

مزایا و معایب اکستنشن را بدانید

اکستنشن مو روشی است برای بلند کردن و پرپشت کردن مو های شما اما این روش چقدر برای سلامت و زیبایی موهایتان مناسب است و چقدر نیست را در این مقاله از روبان خواهید خواند.

اکستنشن چطور انجام می شود؟

در اکستنشن آرایشگر، مجموعه ای از موهای طبیعی یا مصنوعی را به انواع روش ها به موهای سر اضافه میکند و در نتیجه میتواند موهای شما را پر تر و بلند تر کرده و زیبایی شگفت انگیز و البته موقتی برای شما بوجود آورد‌.

هزینه اکستنشن مو

اما این روش چقدر برای شما تمام می شود، برای این پاسخ به راشل آرایشگر حرفه ای اهل لندن مراجعه کردیم و از او هزینه های اکستنشن را پرسیدیم، به گفته ی راشل هزینه های اکستنشن مو یکسان نیست و بسته به نوع مو (طبیعی یا مصنوعی) و همچنین طول و تعداد مجموعه های مو به کار رفته در میان مو های طبیعی، مشخص میگردد؛ در نتیجه اکستنشن شما میتواند در ایران بین سیصد هزارتومان تا دو میلیون تومان هم آب بخورد.

مزایا و معایت اکستنشن مو چیست؟

از راشل خواستیم تا برایمان روش های مختلف اکستنشن و مزایا و معایب آن را بگوید، پاسخ راشل مارا شگفت زده کرد!
او عقیده داشت که اکستنشن هیچ مزایایی برای مو های شما ندارد به جز زیبایی کاملا موقتی و مخرب، زیبایی که در قبال آن علاوه بر جیبتان؛ از سلامت و زیبایی طبیعیتان هم خرج میکنید!
او گفت در اکستنشن مو های مصنوعی یا طبیعی انتخاب شده به مو سر طبیعی خودتان چسبانده و یا پیچیده می شود همچنین گاهی آن را بوسیله ی گیره های مویی به مو های اصلی شما متصل میکنند که براحتی قابل جدا کردن نیست!
حالا که راشل معتقد بود اکستنشن هیچ حسنی برای مو های ما ندارد از او خواستیم از معایبش برای روبان بگوید.

اکستنشن مو و ریزش آن

اولین آسیب اکستنشن ریزش مو های شماست، آن ها در اثر اتصال مو های غیر کشیده و تحت فشار بوده و به مرور از ریشه دچار ضعف و ریزش می شود، این ریزش ممکن است تا مدت ها پس از برداشتن مو های اکستنشن شده هم ادامه یابد.
هرچه دفعات اکستنشن شما و مدت آن طولانی تر باشد این خطرات هم اثرگذار تر خواهد شد‌.

اکستنشن مو و تشدید سردرد های میگرنی

اکستنشن مو سردرد های میگرنی را تشدید می کند، اگر میگرن را تجربه کده باشید میدانید نیاز دارید سر و موهایتان در شرایط آرامش قرار بگیرند و هرگونه کشیدگی در مو این سردرد ها را چندین برابر خواهد کرد، پس اگر میگرن دارید و سلامتیتان را دوست دارید بهتر است اکستنشن را به کل فراموش کنید.

اکستنشن مو و حساسیت های پوستی

اگر اکستنشن ها را با چسب به موهای شما بچسبانند احتمال حساسیت پوستی بالاست، پس بهتر است قبل از اقدام اآن را تست کنید تا با حجمی از التهاب و درد و خارش مواجه نشوید‌.

جایگزین اکستنشن

شاید بتوان گفت پوستیژ اولین جایگزین اکستنشن است و البته بی خطر، اما بهتر است سعی بر تقویت موهایتان داشته باشید، یکی از بهترین راه های تقویت مو استفاده از شامپو های مغذی مو می باشد، همچنین شامپو هایی که مو های شما را حجم می دهد بهترین راهکار موقت برای داشتن مو های زیبا و البته پرپشت است.

درباره نویسنده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.